Skip to main content

Jsou životní situace a případy, kdy by se Vám hodilo rychle, čistě a bez dalších komplikací zprocesovat obchod, např. prodej Vašeho bytu, protože právě stavíte rodinný dům, máte vše naplánované a povolené a všichni na Vás čekají?

Mám kontakt na investory, s kterými spolupracuji, a v případě vzájemné shody a zájmu jsou schopni Váš byt koupit.

Až do 80-85 % tržní ceny nemovitosti (reálně prodané nabídky).



Funguje to následovně:

  1. prohlídka se mnou, vyjasnění situace, koukneme na stavebně-technický stav, právní stav a ověříme zbytek
  2. nabídka od investora, případně žádost o dodání dalších informací a podkladů, případně o schůzku s projekťákem na nacenění rekonstrukce
  3. V případě, že nás nic nebrzdí, např. věcná břemena, rozhodnutí více vlastníků apod., možné poslat do úschovy po podpisu kupní smlouvy částku do několika dní (ve vyjímečných případech i záloha předem)

Já osobně neřeším zadlužené nemovitosti (exekuce, insolvence). Je to příliš zdlouhavé, rizikové pro mě i pro investora. Snažím se dělat jednu věc, a to pořádně. Toto je úplně samostatný segment trhu.
Nicméně mohu předat kontakt na zkušeného kolegu, který je schopný toto s Vámi projít, vše zjistit, ověřit, a s pomocí investora např. i vyplatit dluh před dražbou, či dát Vám zálohu na exekuci a zbytek po podpisu kupní smlouvy. Pokud to bude dávat smysl. Vše čistě, jednorázově, s jasnou nabídkou.

Řeším radši běžné případy, kdy se někdo stěhuje do menšího, do většího, potřebuje to spojit dohromady, staví apod. Hodně se setkávám s případem, že někdo hledá svoji vysněnou chalupu(v našem regionu jich je dost 🙂 ), nakonec jí i najde, třeba i někomu uhradí rezervační poplatek, a pak se snaží svépomocí prodat svůj byt za co nejlepší cenu. Jenže teď už to také není tak jednoduché jako minulý rok. Jde to řešit daleko elegantněji a s menšími ztrátami.

Pokud ovšem už není nazbyt, vždy se Vám mohu poptat a nechat vyhotovit nabídku. Musíte však počítat s tím, že za čas, rychlost a hladký průběh s investorem, který když řekne ano, tak to platí není zadarmo. Ovšem může Vám to ušetřit více v dlouhodobém horizontu, nejenom peněz.

I komplikovanější situace a obchody se dají řešit s lehkostí. Jen na to člověk musí být připraven, a vědět jak na to.

Děkuji za přečtení.



PS: (jedná se o bytové domy, byty, domy, chalupy, občas i rekreační nemovitosti – ne komerční a pozemky, více informací, např. o požadovaném stavu po tel., či na prohlídce)